Главная ВыставкиКозаки в Кропивницькому

Козаки в Кропивницькому

29.05.2018 - 29.06.2018

29 травня 2018 року відбулося відкриття виставки графічних творів Володимира Дахна до мультсеріалу "Як козаки..." та інших його творчих робіт. Виставку представляв художник Андрій Кулагін, який наразі являється власником творів та який фактично врятував їх від знищення свого часу. До того ж саме він наголосив, що виставка буде неповною, якщо сюди не запросити товариша і соратника по творчості Володимира Дахна талановитого композитора Володимира Губу. Тому творчі зустрічі протягом дня відбувалися саме за його участі та перетворилися в тому рахунку на музичні.

«Козаки» — серія мультиплікаційних фільмів, знятих в УРСР на українській студії «Київнаукфільм». Автор сценарію і режисер — Володимир Дахно. Всі мультфільми є короткометражними, їх тривалість не перевищує 20 хвилин.
У 1960 році В. Дахно дебютує в якості художника-мультиплікатора з мультфільмом «Пригода перцю», який став першою роботою творчого об’єднання.
Повною мірою талант В. Дахно розкрився в 1967 році з виходом першої серії мультфільму «Як козаки…», при створенні якого він виступає в ролі художника, режисера і сценариста. Мультсеріал відразу став популярним. Герої мультфільмів «Як козаки …» є найбільш впізнаваними персонажами в українській мультиплікації. Всього В. Дахно було створено дев’ять короткометражних мультфільмів про запорізьких козаків Грая, Тура і Око.
У 1991 році за участю героїв вийшов перший повнометражний український мультиплікаційний фільм «Енеїда», створений В.Дахно за мотивами однойменної поеми Івана Котляревського.

Всі бажаючі зможуть ознайомитися з виставкою протягом місяця.
 

 


Комментарии посетителей Добавить комментарий

Ваше имя

Контактный email

Комментарий


СМОТРИТЕ ТАКЖЕ
Галерея «Елисаветград» - искусство, живопись, продажа картин. Коллекция работ профессиональных художников Кировоградщины и всей Украины, от Киева до Севастополя, от Донецка до Ужгорода. Эксклюзивные пазлы по репродукциям картин наших художников.
г. Кировоград, ул. Пашутинская, 36
Все материалы опубликованные на сайте принадлежат их авторам.
Все права защищены.