Главная ВыставкиЖивая галерея Татьяны Протчевой

Живая галерея Татьяны Протчевой

19.03.2013 - 29.03.2013

 19 марта в галерее "Елисаветград" открылась уникальная выставка. Выставка вышитых картин, которые светятся в темноте.

Свои работы привезла в Кировоград киевлянка Татьяна Протчева. 

В экспозиции представлено более 20 вышитых картин. Среди них также есть картины-иллюзии, например, флаг Украины, который можно увидеть с закрытыми глазами.

  

19.08.2011  Євгенія Олійник  Радіо Свобода


Київ – Народна майстриня Тетяна Протчева вишиває з самого дитинства. Її творчість відома не лише на батьківщині, а й за кордоном. А в п’ятницю мисткиня відкрила у Києві перший в Україні інтерактивний Музей вишивки. До уваги відвідувачів представлені ікони, що світяться у темряві, картини, що вводять в оману зір, та вишитий одяг. Експонати для музею надала сама Тетяна Протчева.
Ідея вишивати картини, що світяться, виникла у Тетяни Протчевої випадково. Шість років тому на виставці народних мистецтв у Японії вона познайомилась з іншою майстринею, що подарувала їй нитки на пам’ять.
«Нитки були білого кольору, і про їх властивості я нічого не знала. Але вночі я побачила, що вони світяться. Потім була виставка в Ізраїлі, і там я відвідала святі місця. Це мене надихнуло. Коли я повернулася додому, я відчула, що готова вишивати ікони. І вирішила застосувати в роботі нитки, що світяться», – розповіла майстриня.
Картини з секретом
Винахід Тетяни Протчевої не залишився непоміченим – цього року його занесли до Книги рекордів України. Але вишивки, що світяться, – це не єдине, чим майстриня збирається здивувати відвідувачів музею. В експозиції також присутні вишиті картини-ілюзії – зображення з певним оптичним ефектом. Так, до Дня Незалежності майстриня вишила прапор України, який можна побачити з закритими очима.
«Я застосувала в цій роботі властивості людського зору і мозку. Зосередившись на цій помаранчево-фіолетовій картинці, а потім заплющивши очі, можна чітко побачити наш блакитно-жовтий прапор», – пояснює Тетяна.
Мистецтво популярне, якщо сучасне»
Окрім цього, майстриня вишиває багато одягу та аксесуарів. Наприклад, в музеї представлені вишиті краватки, метелики та чоловічі хустинки для фраків. Тетяна Протчева вважає, що для того, щоб популяризувати мистецтво вишивки, треба наблизити його до сучасності.
«Ідея саме такої форми подачі вишивки належить моєму синові, – каже вона. – Одного разу він сказав мені:«Мамо,вишивають багато людей.Але щобпривернути увагу не тільки старшого покоління, але й молоді, вишивку потрібно осучаснити».
Тетяна Протчева планує також відкрити сувенірну крамницю в Києві.

Музей працює: вул. Курчатова, 23-А, Лісовий масив тел. 066 0258878 protcheva@gmail.com
 

 


Комментарии посетителей Добавить комментарий

Ваше имя

Контактный email

Комментарий


СМОТРИТЕ ТАКЖЕ
Мальовнича Україна
17.05.2019 - 29.05.2019

Мальовнича Україна

 Всеукраїнський культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна» належить до знакових мистецьких акцій, які щорічно здійснюються Міністерством культури України спільно з Національною спілкою художників України.

Сота, сто перша… Далі буде.
23.04.2019 - 30.04.2019

Сота, сто перша… Далі буде.

 В галереї «Єлисаветград» 20 квітня відбулось відкриття одразу двох виставок (за №100 та №101): у великій залі – виставка одного з найяскравіших художників України, знаного в світі киянина Андрія Кулагіна «Пишу как дышу», а в малій залі – щорічна виставка художників-аматорів Кіровоградської області «Радість життя з творчістю».

Виставка
22.03.2019 - 18.04.2019

Виставка "Запах весни"

 Виставка під номером 99
22 березня о 16.45 відкрилася дев'яносто дев'ята виставка. Саме стільки провела галерея "Єлисаветград" за 8 років!

Галерея «Елисаветград» - искусство, живопись, продажа картин. Коллекция работ профессиональных художников Кировоградщины и всей Украины, от Киева до Севастополя, от Донецка до Ужгорода. Эксклюзивные пазлы по репродукциям картин наших художников.
г. Кировоград, ул. Пашутинская, 36
Все материалы опубликованные на сайте принадлежат их авторам.
Все права защищены.